Jaki materiał jest najlepszy na fartuchy kuchenne?
Jaki materiał jest najlepszy na fartuchy kuchenne?

Dokonując wyboru odpowiedniego fartucha kuchennego, zwykle skupiamy się na jego kolorystyce czy wzorach, które sprawiają, że wygląda on efektownie. Niemniej jednak fartuch powinien być także funkcjonalny, zatem warto przyjrzeć się, z jakich dokładnie materiałów został wykonany. Które z nich będą najlepszym wyborem?

Dlaczego rodzaj materiału jest tak istotny?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że materiał, z którego wykonany jest fartuch kuchenny, odgrywa wręcz pierwszoplanową rolę. Zwykle kupujemy go, aby posłużył nam przez lata, i to bez względu na to, czy gotujemy na co dzień, czy jedynie od święta. Fartuch kuchenny "przyjmuje" spore ilości zabrudzeń, chronią przy tym naszą własną odzież. Dlatego też musi być łatwy w utrzymaniu, a plamy powinny być możliwe do usunięcia za pomocą dostępnych w sklepach detergentów. Ponadto, odpowiednio dobrany materiał na fartuchy kuchenne sprawia, że będzie nam się gotowało o wiele przyjemniej, szczególnie latem, gdy mamy na sobie stosunkowo skąpą odzież, zatem fartuch dotyka naszej skóry.

Jaki materiał na fartuch kuchenny wybrać?

Wiadomo już, że materiał, z którego wykonane są fartuchy kuchenne, jest tak samo istotny, jak ich kolor czy design. Pozostaje jednak pytanie, który z nich sprawdzi się najlepiej? Otóż okazuje się, że najlepszym wyborem będzie mieszanka bawełny i poliestru w proporcjach odpowiednio 35% i 65%. Tego typu fartuch charakteryzuje się także właściwą grubością (gramatura 245g/m2), dzięki czemu jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Fartuchy kuchenne z poliestru i bawełny:

- można prać w temperaturze 60 stopni,

- są łatwe w utrzymaniu,

- przy odpowiednim postępowaniu, można uniknąć ich prasowania,

- nie odkształcają się,

- nie przebarwiają się.

Ponadto tego rodzaju fartuchy są niezwykle przyjazne naszej skórze, dzięki czemu mogą się na nie zdecydować nawet alergicy, którzy- co do zasady- powinni unikać niektórych rodzajów materiałów. Warto mieć na uwadze, że fartuch stanowi niejako "drugą skórę", nie ogranicza więc ruchomości, co w kuchni jest niezwykle istotne.

Fartuch kuchenny dla zawodowców i amatorów

Poliester z domieszką bawełny, z którego wykonany jest fartuch, będzie optymalnym wyborem zarówno dla tych, którzy gotują zawodowo, jak i dla osób, które do kuchni zaglądają sporadycznie. Jest on łatwy w utrzymaniu, dlatego doczyścimy go nawet z plam po tłustym sosie mięsnym, soku jagodowym czy przecierze pomidorowym. Spełnia więc wszystkie swoje funkcje, a dodatkowo jest bardzo przyjazny w codziennym użytkowaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl