Haft czy nadruk na fartuchu kuchennym - co wybrać?
Haft czy nadruk na fartuchu kuchennym - co wybrać?

Fartuch to niezbędny element wyposażenia w każdej kuchni. Nie musi być to jednak proste okrycie odzieży w jednolitym kolorze. Dziś możliwe jest ozdobienie materiału za pomocą haftu lub nadruku. Może to być ciekawy prezent urodzinowy lub znak rozpoznawczy firmy w lokalu gastronomicznym. Oznaczenie fartucha kuchennego ma funkcję wizerunkową i może podkreślać osobowość osoby odkrywającej tajniki sztuki kulinarnej. Powstaje pytanie, czy lepszym rozwiązaniem jest haft czy nadruk?

Nadruk przyciągający uwagę

Do wykonywania nadruku na fartuchu kuchennym można wykorzystać kilka różnorodnych metod, w tym sitodruk i druk cyfrowy. Zazwyczaj w rezultacie uzyskiwane jest czytelne oznaczenie pozwalające na szczegółowe odwzorowanie grafiki i napisów. Dostępne są różnego typu farby, między innymi, wypukłe, odblaskowe i świecące w ciemności. Pozwala to dostosować nadruk do indywidualnych potrzeb i stworzyć fartuch kuchenny przyciągający uwagę gości.

Nadruk wymaga jednak stosowania gładkiej tkaniny i termicznego utrwalenia. Do wykonania większości usług tego rodzaju potrzebne są specjalne matryce, co podwyższa koszt oznaczenia fartucha. Nadruk jest w ograniczony sposób odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz czyszczenie i pranie materiału. Dlatego w wielu przypadkach bardziej odpowiednią metodą oznaczania wyposażenia kucharza jest wykonanie nowoczesnego haftu.

Trwały i atrakcyjny haft

Haft to jedna z najtrwalszych metod oznaczania odzieży. Jest odporny na uszkodzenia i częste pranie, dzięki czemu może być wykorzystywany zarówno w zastosowaniach domowych, jak i podczas zakupu wyposażenia firmy gastronomicznej. Haft na fartuchu kuchennym można stosować do odzieży o wysokiej gramaturze oraz w przypadku konieczności pokrycia grafiką przedmiotów o nieregularnych kształtach. Może być wykonywany również na materiałach o wyczuwalnej fakturze i jest bardzo mocny.

Niestety haft na fartuchu kuchennym ma także swoje ograniczenia, głównie związane z grubością stosowanych nici. Obszar przeznaczony do pokrycia oznaczeniem nie może być mniejszy niż około 10 mm, bo problematyczne stanie się odtworzenie szczegółów. Jest to też technika droższa od nadruku i w związku z tym mało opłacalna, jeśli haftowanie ma dotyczyć dużego obszaru.

Usługi na miarę potrzeb

Wybór techniki znakowania zależy więc od indywidualnych potrzeb. Nadruk sprawdzi się przede wszystkim wówczas, gdy fartuch kuchenny nie będzie używany zbyt często. Wymaga użycia materiału bez wyczuwalnej faktury, w zamian można stworzyć dowolny projekt i wszystkie szczegóły zostaną doskonale odwzorowane. Haftowanie wymaga większego przygotowania, jest natomiast zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Taki fartuch kuchenny może być pamiątką na wiele lat. Finalna decyzja, haft czy nadruk, powinna być podyktowana zasobnością portfela oraz upodobaniami osoby spędzającej czas w kuchni. Natomiast my zachęcamy do przyozdobienia fartuszka za pomocą haftu i naszej oferty: https://kitchenista.pl/haft-fartuch-kuchenny. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl